Piaski

Piaski

Piasek jest to skała osadowa złożona z drobnych ziaren mineralnych, w głównej mierze z kwarcu. Występuje na znacznym obszarze Polski i jest również jednym z składników budowy gleby. Wraz z działaniem wiatru i wody tworzy takie formy jak wydmy czy wały piaszczyste.

Piasek Przedsiębiorstwa „LABTAR” jest produkowany z przemiału węglanowych skał wapiennych. Dzięki odpowiedniej technologii dostosowujemy granulację do poszczególnych branż. Piasek jest szeroko wykorzystywany w budownictwie, hutnictwie jak i w przemyśle.

  • Piasek w hutnictwie

    Wapień dla hut szkła w procesie produkcji pełni rolę stabilizatora który zapobiega rozpuszczaniu szkła w wodzie czyli zwiększenie połysku, poprawia jakość poprzez wytrzymałość, neutralizuje wpływ czynników atmosferycznych.

  • Piasek w budownictwie

    Piaski stosowane są jako elementy składowe tynków, wylewek, element wypełniający w odlewach betonowych, ale również np. jako element wsadu do pieca szklarskiego. Jednym z ciekawszych zastosowań naszych produktów było użycie ich jako elementu ścierającego do renowacji zabytków.

This post is also available in: angielski

Przedsiębiorstwo LABTAR Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka 12
46-050 Tarnów Opolski
NIP: 754-001-63-27
e-mail: labtar@labtar.pl

Zadzwoń do nas

Nawozy i wypełniacze

Kredy pastewne

Skontaktuj się z nami

This post is also available in: angielski